Jdi na obsah Jdi na menu
 


03/březen - Lyžařský přejezd Jizerek a Krkonoš

20.-22.3.2009 jsme, já/Luboš/ a Koroun podnikli přejezd Jizerských hor a Krkonoš na běžkách. Bylo to vlastně takové vítání jara, s cílem, být na vrcholu Sněžky o první jarní, kalendářní den. Na tento den připadala sobota 21.3. a počasí předchozích dní zrovna nebudilo důvěru, ale co, jeli jsme. Noclehy byly domluveny v Kořenově a na Pomezkách. Pátek vlakem a autobusem do Bedřichova na okraj Jizerek. Odsud v 11.00hod. už na běžkách do Kořenova, přes Hřebínek, Krásnou Maří, Kneipu, Smědavu, Pytlácké kameny, Jizerku, dolu k Jizeře a podle ní až do Kořenova-nocleh. Sobota, 8,00hod. autobusem 10km do Harrachova a na běžkách podle Mumlavy, na Voseckou, Sněžné jámy, Violík, stále podle hranice přes Dívčí a Mužské kameny na Špindlerovku, stoupání na úpatí Sněžky, vrchol Sněžky, následuje Svorová hora a Pomezní boudy-nocleh. Neděle ráno z Pomezek na Lysečinské boudy, Rýchory, Kutná, Bartlův les a Mladé Buky. Odsud odjezd autobusem ve 14.00hod na Prahu a Kladno. Zážitky jsou fantastické a počasí, obzvlášť sobotní, to posuďte podle snímků sami.
                                                                                   Zdraví Luboš a Koroun

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bledule nebo Sněženka, jaro je tu,

(Luboš, 26. 3. 2009 15:15)

Děkuji za opravu. Alespoň je vidět, že si toho všiml jeden ze šestnácti, kteří se do teď na tyto stránky s fotografiemi podívali. Jinak, /raději nejmenuji konkrétně/, tyto poslové jara jsou popsáni na naučné stezce v Bártlově lese přímo u Zlatého potoka pod Rýchorami jako Bledule. A jsou to místa vedená jako nejrozsáhlejší v širokém okolí. Takže jsem si pouze přečetl zdejší tabuli, vyfotil a dál neřešil, nebyl na to až tak čas.

Bledule

(Madla, 26. 3. 2009 9:44)

Milý ty /Luboši/, fotky jsou moc krásný, je mi jasný že jste si to užili. Akorát musím změnit tvůj popisek u poslední fotky. Jarní květinka je totiž Sněženka.